Категорії

Юстиція Сумщини інформує:

НАКОПИЧУВАТИ БОРГИ ПЕРЕД ДИТИНОЮ НЕ ДОЗВОЛИТЬ ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ

13, 14 та 15 тисяч боргу: драбину боргів утворили неплатники аліментів на Сумщині.

Сумчанин Олексій ухилявся від сплати аліментів власній дитині доки борг не сягнув 13 тисяч гривень. Завдяки діям державних виконавців та новелам закону #ЧужихДітейНеБуває батьку довелося згадати про існування дитини та сплатити всю суму боргу.

Ще один сумчанин заборгував аліменти на навчання сина та на утримання неповнолітніх дітей загальною сумою 14 тисяч гривень. Постанови державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання та арешт всього рухомого та нерухомого майна змусило чоловіка сплатити заборгованість у повному обсязі.

Батько з Сумського району накопичив аліментну заборгованість перед дитиною у розмірі близько 15 тисяч гривень. Після внесення державним виконавцем відповідних відомостей до Єдиного реєстру боржників аліментів та накладення арешту на все майно боржника, він з’явився до відділу державної виконавчої служби на власному автомобілі. Державним виконавцем було повідомлено боржника, що задля погашення заборгованості його автомобіль буде описано, арештовано та передано на зберігання до спеціального майданчику СЕТАМ. Дізнавшись про такі «перспективи», батько негайно сплатив борг по аліментах на користь своєї дитини та надав відповідну квитанцію виконавцю.

Закон #ЧужихДітейНеБуває продовжує захищати права дітей, наразі на користь дітей Сумщини з початку року стягнуто більше 10 мільйонів гривень аліментів.

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ГОТУЄМОСЬ ДО ДНЯ ЗАКОХАНИХ

Відбулася нарада з начальниками відділів державної реєстрації Сумщини.

Акцентували увагу на належній реалізації пілотного проекту «Шлюб за добу», а також обговорили питання щодо новозатверджених інформаційних карток у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Говорили й про поточні питання, зокрема, щодо документування засуджених громадян.

Нагадаємо, що послуга «Шлюб за добу» діє вже в чотирьох містах нашої області – Сумах, Тростянці, Ромнах і Шостці.
Також, за допомогою проекту Міністерства юстиції України «Кохання поза часом 2019» 14 лютого всі закохані, навіть вночі, зможуть подати до визначених відділів державної реєстрації заяву про державну реєстрацію шлюбу та зареєструвати шлюб, якщо він призначений у вищевказаний день. Запрошуємо бажаючих в День закоханих подати заяву про державну реєстрацію шлюбу, зареєструвати шлюб, відсвяткувати ювілей весілля чи заручини до наступних відділів державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області:

  • в місті Суми – вулиця Петропавлівська, 75;
  • в місті Охтирка – площа Жовтнева, 4;
  • в місті Конотоп – вулиця Євгена Коновальця, 13;
  • в місті Шостка – вулиця Шевченка, 21.

З будь-яких питань звертайтеся за телефоном: 66-19-42, 66-19-43.
14 лютого 2019 року ми працюємо для Вас з 08:00 до 24:00.

ЗА ІГНОРУВАННЯ БУЛІНГУ ДИРЕКТОРАМ ШКІЛ ПЕРЕДБАЧЕНІ ПОКАРАННЯ

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» та в межах продовження кампанії по протидії булінгу юстиція Сумщини інформує громадян щодо передбачених покарань за ігнорування цькування у школах.

В протидії цьому явищу особливі надії спільнота покладає на навчальний заклад і, зокрема, педагогів, які обов’язково зможуть знайти правильні слова і підхід до кожної дитини, не замовчуючи про проблему.

Разом з тим, законодавець передбачив і ситуацію, коли саме директор школи приховує прояви жорстокості і тим самим сприяє поширенню випадків дитячої агресії. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» визначає:

якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки жорстокої поведінки серед учнів, на нього чекає:

  • штраф на суму від 850 до 1700 гривень або
  • виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

         Булінг – це проблема, в боротьбі з якою свої сили мають об’єднати всі небайдужі. Тож, давайте сприяти активній інформаційній кампанії, щоб захистити українських дітей – майбутнє нашої країни, іноді, від самих себе.

Захищай свої права разом з Мін’юстом!