Категорії

Юстиція Сумщини інформує:

В СУМАХ ВІДТЕПЕР ПРАЦЮЄ «ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ». ТРЕТІЙ В УКРАЇНІ

Сучасний, зручний, без бюрократії, черг та необхідності повторного відвідування – у Сумах запрацював Центр виконання рішень.

Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко урочисто відкрила двері нового офісу європейського зразка, де громадяни зможуть у комфортних умовах без черг, стомлюючих очікувань отримати якісну допомогу у сфері примусового виконання рішень.

«Відкриття таких офісів європейського зразка є частиною реформування інституту виконання рішень. Сьогодні ми відкрили вже третій в Україні «Центр виконання рішень», де наші громадяни зможуть відчути якісно новий рівень надання допомоги у зручних умовах, без черг і тривалих очікувань. Ми хочемо зробити юстицію ближчою до людей. Щоб у такій непростій сфері, як виконання судових рішень, люди отримували позитивні емоції та ефективне вирішень тих питань, з якими вони звернулися, - зазначила Світлана Глущенко. - Ми маємо перед собою конкретну мету - забезпечити громадянам зручний сервіс у сфері примусового виконання судових рішень. І ми активно працюємо в цьому напрямку». 

«Приємно повертатися туди, де вже відбувалися приємні події – зовсім нещодавно ми відкривали «OPEN SPACE». Нинішнє відкриття Центру виконання рішень – черговий крок до європейського майбутнього нашої країни» - сказав голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.

Очільник обласної юстиції Ірина Свистун відзначила, що юстиція Сумщини завжди сміливо береться за пілотні проекти, адже тільки розуміння перспектив згуртовує команду і підтримує її у русі вперед. «Ми з вами вже бачимо результати новацій Мін'юсту, які реально працюють, більше того – люди відчули високу якість надання послуг, вони ними активно користуються» – сказала очільниця юстиції Сумщини.

У церемонії відкриття також взяли участь: заступник директора Департаменту державної виконавчої служби Олександр Чорнобай, начальник Управління держаної виконавчої служби управління юстиції у місті Києві Віталій Чепурний.

Микола Клочко вирішив на собі перевірити якість послуг Центру виконання рішень та звернувся до спеціалістів з питанням наявності у нього боргових зобов’язань. Перевірка зайняла буквально декілька секунд і очікувано мала позитивний результат.

Слід зазначити, що серед переваг в роботі щойно відкритого центру, якими тепер можуть скористатись жителі Сумщини:

  • прийом і видача виконавчих документів і документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах області;
  • надання сторонам виконавчого провадження відомостей з Автоматизованої системи виконавчого провадження в межах всієї України;
  • електронна черга;
  • попередня перевірка документів на відповідність законодавству;
  • швидка та кваліфікована допомога громадянам у написанні та оформленні документів, заяв, звернень;
  • надання інформаційної допомоги та правових консультацій;
  • ознайомлення сторін з матеріалами виконавчого провадження;
  • інформування населення через електронні інструменти про результати роботи;

Крім того працівники офісу будуть виконувати обов’язки державного виконавця, не пов’язані із вчиненням виконавчих дій, а також гарантується повна відкритість, публічність і прозорість роботи.

         Центр виконання рішень відсьогодні працює за адресою: місто Суми, вулиця Петропавлівська, 75 і його послуги доступні для всіх жителів нашої області.

РЕГІОНАЛЬНИЙ АЛІМЕНТНИЙ ШТАБ: ПРОДОВЖУЄМО ВАЖЛИВУ СПРАВУ ПО ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ

 Робочий візит заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлани Глущенко на Сумщину видався продуктивним і насиченим – після засідання регіонального зарплатного штабу, настала черга й аліментного, адже фокус уваги Міністерства юстиції з цього питання не знімається.

Зазначимо, регіональний штаб з моніторингу та контролю за станом виконання органами Державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів під керівництвом очільника юстиції Сумщини Ірини Свистун було створено з метою належного виконання вимог закону та посилення захисту прав дитини.

Ірина Свистун ознайомила присутніх з напрацюваннями у напрямку виконання закону #ЧужихДітейНеБуває, нові інструменти якого забезпечили ефективну роботу і на користь дітей Сумщини стягнуто 136 мільйонів гривень.

Світлана Глущенко зазначила, що робота по стягненню аліментів продовжується, це важливо і для захисту прав дітей на вчасне і повне матеріальне забезпечення і для формування у суспільстві філософії відповідального батьківства.

Важливо, що до роботи штабу, окрім посадовців, долучилися жінки – представниці громадських організацій області. Вони – лідери і активісти громадських організацій, постійно спілкуються із жінками, знають їхні турботи і проблеми. Отож було цікаво почути їхню думку щодо закону #ЧужихДітейНеБуває.

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ПЕРЕДАЛА ДО СУМСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ УНІКАЛЬНІ МОНЕТИ

У ході робочого візиту заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлани Глущенко відбулася передача старовинних монет до Сумського обласного краєзнавчого музею.

Це 6 монет Англійського Королівства, датованих XVIII-XX століттями, які були конфісковані митними органами при спробі переміщення їх за кордон у вагоні пасажирського потяга.

Монети були описані, арештовані, оцінені і передані на реалізацію. Після двох оцінок конфісковані об’єкти так і не були реалізовані, тому Комісією щодо розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду, було прийнято рішення передати монети безоплатно.

Серед бажаючих отримати цінні монети у своє розпорядження, Комісія одностайно обрала Сумський обласний краєзнавчий музей, щоб його відвідувачі мали змогу отримати естетичне задоволення від споглядання незвичайних історичних екземплярів.

Світлана Глущенко під час урочистої передачі монет зазначила, що органи юстиції дбають не тільки про розвиток права, а й про духовні цінності. Державна виконавча служба серед інших важливих напрямів своєї діяльності спрямовує професійні зусилля, щоб поповнити резерви пам’яток і цінностей нашої країни, аби якомога більше громадян мали змогу доторкнутись до історії.

Директор музею Владислав Терентьєв зазначив, що за останні роки державною виконавчою службою області для поповнення фондів передано 830 унікальних предметів.

Щира подяка керівництва музею органам юстиції стала приємною точкою у візиті Світлани Глущенко на Сумщину.